.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

zMACHani w finale

Email

W minioną niedzielę na piaszczystym skrawku gomunickiego stadionu, siedem męskich drużyn stanęło do walki o tytuł Mistrza Gminy w VIII Turnieju Siatkówki Plażowej. Pierwsza edycja tego turnieju miała miejsce na hali sportowej. Jednak odkąd w 2012 roku powstało specjalne boisko, ciągle ewoluująca wiekowo grupa zapaleńców, w sezonie wiosna - lato, we włosach i za paznokciami wynosi z niego kilogramy piasku.
Pogoda na tegorocznych zawodach, podobnie jak na niemal wszystkich poprzednich, dopisała, choć pewnie bardziej zadowoleni byli z niej kibice niż ciężko pracujący pod siatką zawodnicy.
A motywacją do walki mogli mieć niemałą. Po pierwsze duma i radość ze zwycięstwa. Po drugie: radna naszej gminy, pani Wioletta Perczyńska, nie tylko, jak co roku podwoiła pulę głównych wygranych do 360 zł ale też przekazała dodatkowo kwotę 40 zł dla zdobywców IV miejsca. Myślę, że nieliczne, małe gminy, przy organizacji lokalnych imprez sportowych, mogą poszczycić się takimi atrakcjami dla ich uczestników.

Rozgrywki przeprowadzono systemem brazylijskim, w którym każda z drużyn może bez konsekwencji ponieść jedną porażkę, natomiast druga przegrana eliminuje ekipę z turnieju. Co prawda na imprezie nie było w tym roku mistrzów i v-ce mistrzów poprzedniego sezonu ale nowe ekipy już teraz wykazały się dobrym przygotowaniem i ograniem w tej typowo technicznej a i też kondycyjnej dyscyplinie.

Miłym zaskoczeniem była postawa rodzinnych drużyn ze Słostowic, które, jak się okazało, intensywnie trenowały na własnym, na razie jeszcze trawiastym, boisku.
Około godziny 14 pani Wiola z pomocą dwóch młodych fanek siatkówki: Oli i Darii (zajmowały się liczeniem punktów i protokołowaniem), przystąpiła do wręczania dyplomów, medali i nagród dla najlepszych.
Otrzymali je:
I   miejsce Rafał Mach i Dariusz Dyja
II  miejsce Piotr Mach i Michał Olas
III miejsce Mateusz Bąkowicz i Filip Barański
IV miejsce Ernest Kurzawa i Hubert Bareła
W finale młodzi gimnazjaliści tylko o kilka punktów ustąpili pierwszeństwa swoim trenerom ale jestem pewien, że w przyszłym roku w ewentualnej siatkarskiej konfrontacji to syn okaże się lepszy od taty Laughing

Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:41  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi